FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Champions League – udany rewanż Barcelony.

Champions League –  udany rewanż Barcelony.

Duma Katalonii zrewanżowała się za wyeliminowanie z poprzedniej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów przez Juventus Turyn. Tym razem ranga spotkania nie miała takiego znaczenia jak ostatni dwumecz Barcelony z Juventusem, kiedy to mistrz Włocha awansował do półfinałów LM. Argentyńczyk Lionel Messi zdobył dwa gole i miał kluczowy udział przy zdobyciu bramki przez Ivana Rakitića. Przez większość pierwszej połowy zawodnicy Barcelony mieli przewagę w posiadaniu piłki (60%), chociaż oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Buffona. Kiedy już chyba wszyscy byli myślami w szatni na przerwie, przypomniał o sobie Lionel Messi. W 45 min wykorzystał w polu karnym podanie od Luisa Suareza i strzelił pierwszego gola. Po powrocie zawodników na boisko na kolejne 45 min, obraz gry się nie zmienia. W 56 min po  niesamowitym rajdzie Messiego prawą stroną boiska zostaje ono wykończone podaniem do Ivana Rakitića, który nie ma problemu żeby podwyższyć na 2-0. W tym momencie Barcelona zmniejszyła napór na bramkę Juve, wyczekiwała na kolejny błąd obrony zawodników z Turynu.Taka okazja nadarzyła się w 69 min. Ponownie w roli głównej Lionel Messi po akcji z Adreasem Iniestą strzela swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Wynik spotkania nie zmienił się już do końcowego gwizdka sędziego – Barcelona wygrywa na Camp Nou z Juvntusem Turyn 3-0.

FC Barcelona – Juventus Turyn 3-0 /1-0/
1-0 – Lionel Messi 45 min
2-0 – Ivan Rakitić 56 min
3-0 – Lionel Messi 69 min

Składy:
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Nelson Semedo, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Ivan Rakitić (77′ Paulinho), Sergio Busquets, Andres Iniesta (83′ Andre Gomes) – Lionel Messi, Luis Suarez, Ousmane Dembele (70′ Sergi Roberto)
Juventus: Gianluigi Buffon – Mattia De Sciglio (41′ Stefano Sturaro), Andrea Barzagli, Medhi Benatia, Alex Sandro – Miralem Pjanić, Blaise Matuidi – Rodrigo Betancur (63′ Federico Bernardeschi), Paulo Dybala, Douglas Costa – Gonzalo Higuain (87′ Fabrizio Caligara)