FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Mistrzostwa Świata – Londyn 2017?Dwa medale dla Polski !!

Podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata odbywających się w Londynie na Stadionie Olimpijskim do finału mężczyzn w rzucie młotem awansowało dwóch polskich zawodników. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki nie zawiedli oczekiwań polskich kibiców i zdobyli dwa medale. Paweł Fajdek wygrał i został mistrzem świata, Wojciech Nowicki zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Fajdek uzyskał swój najlepszy wynik w piątej serii (79,81 m) natomiast Nowicki w w trzeciej serii (78,03 m). Fajdek został pierwszym w historii młociarzem, który zdobył mistrzostwo świata po raz trzeci z rzędu. Srebrny medal w swojej ostatniej serii odebrał Nowickiemu Walerij Pronkin (występujący pod neutralną flagą), rzutem na odległość 78,16 m. Warunki do rzutów nie sprzyjały na osiąganie dalekich rzutów.

Polska w klasyfikacji medalowej zajmuje trzecią pozycję (6 medali). Z czego 4 medale wywalczone w rzucie młotem. Złoto Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, brąz Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego. Dodatkowo dwa srebrne medale – w biegu na 800 m Adam Kszczot i w skoku o tyczce Piotr Lisek. Gratulujemy naszym reprezentantom.